کد خبر : 203065
تاریخ انتشار : پنجشنبه 21 مهر 1401 - 12:32

دانلود زیرنویس فیلم Man of Marble 1977 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Man of Marble 1977 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Man of Marble 1977 مرد مرمری یک فیلم لهستانی محصول سال ۱۹۷۷ به کارگردانی آندری وایدا است. داستان سقوط یک آجرچین قهرمان داستانی لهستانی، ماتئوش بیرکوت (با بازی یرژی رادزیویلوویچ)، که به نماد استاخانویی یک کارگر بیش از حد موفق تبدیل شد، در نوا هوتا، یک شهر سوسیالیستی جدید (زندگی واقعی) در

دانلود زیرنویس فیلم Man of Marble 1977 مرد مرمری یک فیلم لهستانی محصول سال ۱۹۷۷ به کارگردانی آندری وایدا است. داستان سقوط یک آجرچین قهرمان داستانی لهستانی، ماتئوش بیرکوت (با بازی یرژی رادزیویلوویچ)، که به نماد استاخانویی یک کارگر بیش از حد موفق تبدیل شد، در نوا هوتا، یک شهر سوسیالیستی جدید (زندگی واقعی) در نزدیکی کراکوف است. آگنیشکا با بازی کریستینا جاندا در نقش اولش، فیلمساز جوانی است که در حال ساخت فیلم دیپلم خود (الزام فارغ التحصیلی دانشجویی) در بیرکوت است که به نظر می رسد دو دهه بعد محل اختفای او گم شده است. این عنوان به مجسمه‌های مرمری تبلیغاتی که در تصویر بیرکوت ساخته شده اشاره دارد.

برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید

دانلود زیرنویس فیلم Man of Marble 1977 - بلو سابتایتل

زیرنویس فیلم Man of Marble 1977 آگنیشکا یک فیلمساز جوان است که در حال ساخت پایان نامه فیلم خود در مورد ماتئوش بیرکوت است، آجرکاری که به عنوان یک قهرمان در شیرین کاری برای افزایش کارایی ساخت و ساز و سهمیه های آجری مطرح شده است. با این حال، او از آن زمان از نظر حزب و سایر مقامات دور شده است. به نظر می رسد مکان فعلی او دو دهه بعد گم شده است، و او تلاش می کند جزئیات سقوط او را جمع آوری کند. آگنیشکا در ساخت فیلم از منابع آرشیوی و مجموعه‌های موزه‌ای مشکل دارد، اما کار کمی خارج از تبلیغات رسمی باقی مانده است.

سپس آگنیشکا به سراغ کارگردان موفق یرژی بورسکی می رود که جزئیات ساخت فیلم ناتمام خود، ساختن خوشبختی ما را بازگو می کند. حقیقت پشت این فیلم تبلیغاتی آشکار می شود و نشان می دهد که چگونه بیرکوت به عنوان نمونه ای برای نشان دادن پیشرفت و کارایی یک شهر صنعتی جدید نوا هوتا انتخاب شده است. شهرت بیرکوت که توسط جودلا، دبیر محلی حزب انتخاب شد، از رکورد آجرکاری ۳۰۰۰۰ آجر در یک شیفت، او را به ستاره‌ای رساند. بورسکی پس از ظهور اولیه خود چیز زیادی در مورد بیرکوت فاش نمی کند، اما او را با مردی که شخصاً بیرکوت را می شناخت، در تماس قرار می دهد.

آگنیشکا سپس به سراغ میچالاک، مامور یک سازمان دولتی ناشناس می رود که در طول شهرتش، بیرکوت را دنبال می کرد. او نقش دوگانه امنیتی و نظارت بر فعالیت های بیرکوت را ایفا کرد. او جزئیات تصادفی را که بیرکوت را از ادامه کارهای آجرکاری خود باز داشت، به اشتراک می‌گذارد: یک آجر داغ با بقیه مخلوط شد و دست‌هایش به شدت سوخت. میچالک پس از قرار گرفتن در بازرسی، فعالیت های بیرکوت را روشن می کند. بیرکوت که به ظاهر مؤمن واقعی بود، مورد علاقه کارگران بود و برای بهبود آنها مبارزه کرد. بیرکوت که توسط یک بوروکراسی تنبل و خودخواه متوقف شده است، دلش را از دست می دهد و به طور فزاینده ای با سیاستمداران و مقامات قدرتمند روبرو می شود. همزمان با از بین رفتن سلامتی خود، دوست بیرکوت از شاهکارهای آجرکاری، وینسنتی ویتک توسط دولت دستگیر می شود و بیرکوت برای آزادی او می جنگد. با از دست دادن امید، بیرکوت در ناامیدی فرو می رود و مستانه به ساختمان حزب محلی حمله می کند و یک پنجره را می شکند.

دانلود زیرنویس فیلم مرد مرمری ۱۹۷۷ بعدی آگنیشکا فیلم‌های خبری آرشیو محاکمه دوست بیرکوت ویتک و دیگران را در آنچه به عنوان محاکمه «باند اسکوچنیا» شناخته می‌شد، تماشا می‌کند که به دنبال کاهش کارایی کارگران و خرابکاری در سایت‌های ساختمانی بود. به نظر می رسد ویتک و بیرکوت هر دو به حبس و بازآموزی محکوم شده اند.

زیرنویس فیلم Man of Marble 1977 - بلو سابتایتل

زیرنویس Man of Marble 1977 پس از محاکمه و رهایی از آموزش مجدد، ویتک با موفقیت حرفه خود را تغییر داد و اکنون یک مقام مهم در کاتوویتس است. هنگام مصاحبه، او بازگشت بیرکوت از زندان را بازگو می کند که در آن ویتک خط حزبی را پذیرفته است و سعی می کند بیرکوت را به انجام همین کار تشویق کند. در تمام مدتی که آگنیشکا با او بود، از سؤالات طفره می رفت و پیوسته از پیشرفت های انجام شده در کاتوویتس تمجید می کرد.

سپس گروه فیلمبرداری می‌روند و با هانکا، همسر بیرکوت قبل از محکوم کردن او به عنوان یک خیانتکار، مصاحبه می‌کنند. با این حال وقتی موضوع مصاحبه اش را متوجه می شود، به شدت مضطرب می شود. او داستان چگونگی ردیابی بیرکوت و ملاقات با او را بازگو می کند. دوباره به بیرکوت این فرصت داده می شود تا از گذشته خود استفاده کند و موفق شود، اما دوباره به نظر می رسد که او آن را رد کرده است. هانکا در مستی و شرم افتاده است.

زیرنویس فیلم مرد مرمری ۱۹۷۷ پس از بررسی پیشرفت Agniewsza، مقامات ناراضی هستند، و در نهایت حمایت از فیلم او را لغو می کنند. دوربین ها و حلقه های فیلم او که جمع آوری کرده بود مصادره می شود. فیلم جدیدی از بیرکوت در آرشیو یافت می‌شود، اما اجازه دسترسی به ویرایش آن و گنجاندن آن در آنچه که از فیلم او باقی مانده است، ندارند.

پدر آگنیشکا او را در مورد فیلمش دلداری می دهد و حدس می زند که باید یک دلیل خاص برای ترس مقامات از افشای بیشتر وجود داشته باشد و به او پیشنهاد می کند که بیرکوت را پیدا کند و با او صحبت کند تا بیشتر بداند، حتی اگر دیگر درگیر ساختن فیلم نیست. فیلم با این الهام، آگنیسکا پسر ماتئوس، ماسیج را در کارخانه کشتی سازی گدانسک ردیابی می کند. آگنیشکا از ماسیج می آموزد که پدرش سال ها پیش مرده است. فیلم با قدم زدن Maciej به دفتر فیلم همراه با Agnieszka به پایان می رسد.

زیرنویس Man of Marble 1977 - بلو سابتایتل

تا حدودی جای تعجب است که وایدا می توانست چنین فیلمی بسازد، در حالی که در سکوت به رئالیسم سوسیالیستی نوا هوتا حمله می کرد و استفاده از تبلیغات و فساد سیاسی را در دوره استالینیسم فاش می کرد. کارگردان فیلم پیش‌بینی می‌کرد که شوروی با جنبش همبستگی رو به رو شده است، اگرچه تاریخ‌دانان سینمای لهستانی اذعان کرده‌اند که به دلیل سانسور، فیلمنامه از سال ۱۹۶۲ در جهنم توسعه فرو رفته است. نوا هوتا و دیگر موضوعات دوران کمونیستی اولیه لهستان، و همچنین موسیقی تبلیغاتی/الهام بخش لهستان استالینیستی.

آگنیشکا در ساخت فیلم از منابع آرشیوی و مجموعه‌های موزه و مصاحبه با افرادی که پاسخ‌هایشان اطلاعاتی جزئی از زندگی بیرکوت ارائه می‌کند، مشکل دارد، اما به نظر می‌رسد از موقعیت یا موقعیت فعلی او اطلاعی ندارند. مقامات تصمیم می گیرند که دانش آموز جوان بیش از حد به گذشته نزدیک می پردازد و به او اطلاع می دهند که اجازه ساخت فیلم لغو شده است. وسایل و وسایلی که جمع آوری کرده مصادره می شود. پدر آگنیشکا حدس می‌زند که باید یک دلیل خاص برای ترس مقامات از افشای بیشتر وجود داشته باشد و به او پیشنهاد می‌کند که بیرکوت را پیدا کند و با او صحبت کند تا اطلاعات بیشتری کسب کند، حتی اگر دیگر در ساخت فیلم نقشی نداشته باشد. با این الهام، آگنیسکا پسر ماتئوس، ماسیج را در کارخانه کشتی سازی گدانسک ردیابی می کند. (هم پدر و هم پسر، Mateusz و Maciej، توسط یک بازیگر بازی می شوند: Jerzy Radziwiłowicz.) Agnieszka از Maciej متوجه می شود که پدرش سال ها پیش مرده است.

زیرنویس فیلم مرد مرمری 1977 - بلو سابتایتل

زیرنویس مرد مرمری ۱۹۷۷ پایان مرد مرمری مرگ ماتئوش بیرکوت را مبهم می کند. وایدا در فیلمنامه‌اش می‌خواست فاش کند که ماتئوس در درگیری‌هایی در کارخانه‌های کشتی‌سازی در سال ۱۹۷۰ کشته شده است، یک رویارویی بزرگ که نشان‌دهنده ظهور همبستگی ده سال بعد بود، اما سانسور از او جلوگیری کرد. در سال ۱۹۸۱، وایدا فیلم Man of Iron را فیلمبرداری کرد که دنباله‌ای بر Man of Marble بود که درگیری بعدی ماسیج در جنبش کارگری ضد کمونیستی لهستان را به تصویر می‌کشد. مرد آهنین به طور گسترده با قتل ماتئوش در درگیری های ۱۹۷۰ سروکار دارد. دونوتا نیمیتز و استفان اشتاینبرگ می نویسند:

Man of Marble حال و هوای فزاینده نارضایتی مردم را منتقل می کند. این فیلم همچنین پیش‌بینی‌آمیز پیشرفت جنبش اتحادیه همبستگی را با پایان دادن به صحنه‌ای پیش‌بینی می‌کند که در آن آگنیشکا سرانجام موفق می‌شود با ماچیک، پسر بیرکوت، در مقابل دروازه‌های کارخانه کشتی‌سازی لنین در گدانسک (جایی که کارگران اعتصابی تاریخی در سال ۱۹۸۰ برگزار می‌کنند ملاقات کند. ، بحران بزرگی را برای مقامات استالینی ایجاد کرد.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

رپورتاژ آگهی جذاب

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح